První G-SHOCK FROGMAN se snímačem hloubky vody

15.07.2016 - Profesionální hodinky pro potápěče navržené pro nejnáročnější podvodní mise obsahující snímače atmosférického tlaku, teploty a magnetismu. Nový přírůstek do řady nárazuvzdorných hodinek G-SHOCK GWF-D1000 jsou vybaveny trojnásobným snímačem a jsou navrženy tak, aby odolávaly i při nejnáročnějších podvodních misích.

GWF-D1000-1JF-250.jpgNárazuvzdorné hodinky pro potápěče FROGMAN se vyznačují odolností vůči vodě do 200 metrů podle ISO a jedinečným asymetrickým tvarem, který umožňuje neomezený pohyb zápěstí. Od představení prvních hodinek FROGMAN DW-6300 v roce 1993 představila společnost Casio DW-8200 (1995) s nerezavějícími titanovými materiály, DW-9900 (1999) s malým tvarovým formátem, GW-200 (2001) se solárním napájením a GWF-1000 (2009) s příjmem rádiových signálů časové kalibrace z šesti vysílacích stanic po celém světě. Hodinky FROGMAN jsou i nadále vyvíjeny začleňováním nejnovějších dostupných technologií.

FROGMAN GWF-D1000 představují další významný krok v evoluci hodinek FROGMAN, díky třem přesným snímačům pro měření hloubky vody, teploty a kompasového směrníku, a jsou určeny pro použití v nejnáročnějším prostředí včetně záchranných akcí na moři. GWF-D1000 jsou rovněž prvními hodinkami řady FROGMAN s funkcí měření hloubky vody, která měří hloubku až do 80 metrů s přírůstky po 10 centimetrech. Funkce měření teploty měří teplotu vody s přírůstky po 0,1 stupních Celsia, a funkce kompasového směrníku, která disponuje automatickou horizontální kompenzací, měří azimut s přírůstky po jednom stupni, a to i v případě naklonění. Tyto snímače poskytují data měření v reálném čase pro podporu podvodního výzkumu a záchranných aktivit. Hodinky obsahují množství profesionálních funkcí včetně grafu přílivu a odlivu, který zobrazuje příliv a odliv a paměťovou funkcí protokolu pro sledování aktivit při potápění (doba potápění, maximální hloubka vody a nejnižší teplota vody), doplněné alarmem pro nepřiměřenou rychlost výstupu.

GWF-D1000 rovněž učinily velký krok vpřed z vnějšího hlediska díky funkcím vylepšujícím odolnost. Zatímco si zachovávají asymetrický tvar minulých modelů hodinek FROGMAN, mohou se GWF-D1000 pochlubit hodinovým sklíčkem vyrobeným ze safíru odolného vůči poškrábání a náramkem zpevněným vložkou z uhlíkového vlákna. Tyto hodinky mají velká tlačítka, která se snadno ovládají i v rukavicích.

Zadní pouzdro se vyznačuje povlakem z uhlíku podobného diamantu (DLC) a je na něm vyryta ikona FROGMAN se stylizovanou žábou záchranářkou statečně se potápějící do temného moře se světlem v ruce.


GWF-D1000-1_theme-740.jpg


Technické údaje

Konstrukce Nárazuvzdorné
Odolnost vůči vodě Odolnost vůči vodě do hloubky 200 metrů podle ISO
Rádiová frekvence 77,5 kHz (DCF77: Německo); 60 kHz (MSF: Velká Británie); 60 kHz (WWVB: USA); 40 kHz (JJY: Fukushima, Japonsko)/60 kHz (JJY: Kyushu, Japonsko); 68,5 kHz (BPC: Čína)
Příjem rádiového signálu Automatický příjem max. šestkrát za den (s výjimkou používání v Číně: max. pětkrát za den); ruční příjem
Funkce pro potápění Měřicí rozsah: 0 m až −80 m (−252,5 ft.); měřicí jednotka: 0,1 m (0,5 ft.); měření doby potápění až 6 hodin (1sekundové intervaly do 180 minut, 1minutové intervaly po 180 minutách); automatické spuštění/zastavení měření v hloubce 1,5 metrů (5 ft.) a automatická paměť protokolu v režimu potápění; zobrazení času povrchového intervalu (max. 48 hodin); alarm pro nepřiměřenou rychlost výstupu
Údaje protokolu Záznam 20 protokolů potápění (včetně času zahájení potápění, doby potápění, maximální hloubky a nejnižší teploty vody)
Digitální kompas Měření kompasového směrníku 0–359 stupňů, směr zobrazený jako jeden z 16 bodů (v režimu potápění se nezobrazuje), 60sekundové kontinuální měření (20sekundové v režimu potápění), grafické zobrazení sever-jih-západ-východ, paměť azimutu, automatická horizontální kompenzace, dvousměrná kalibrace, korekce magnetické deklinace
Teploměr Měřicí rozsah: -10 až 60 °C (14 až 140 °F); měřicí jednotka: 0,1 °C
Časové razítko Záznam 20 sad data a času (rovněž záznam hloubky vody, teploty a azimutu během měření hloubky vody, azimutu během měření kompasového směrníku a teploty během měření teploty)
Údaje o Měsíci Stáří Měsíce pro konkrétní den, graf fáze Měsíce
Graf přílivu a odlivu Příliv a odliv: 6 úrovní
Světový čas 48 měst (31 časových pásem; zapnutí/vypnutí letního času) a koordinovaný univerzální čas (UTC); přímý přístup k UTC
Stopky Stopky s přesností 1/100 sekundy; 100hodinový čítač času (s rozdělením)
Časovač pro zpětné odpočítávání Měřicí jednotka: 1 minuta; vstupní rozsah: 1 minuta až 24 hodin (1minutové přírůstky a 1hodinové přírůstky)
Alarm 5 nezávislých denních alarmů (1 alarm s opakovaným buzením); hodinový časový signál
Další funkce Indikátor úrovně nabití baterie;plně automatický kalendář;formát 12/24 hodin; zapnutí/vypnutí ovládacího tónu tlačítek; plně automatické LED podsvícení s dosvitem: 1,5/3 sekundy
Zdroj energie Systém napájení Tough Solar (systém solárního nabíjení)
Nepřetržitý provoz Přibližně 23 měsíců se zapnutou úspornou funkcí* po plném nabití* Úspora energie po určité době v tmavém prostředí
Rozměry pouzdra 59,2 × 53,3 × 18 mm
Celková hmotnost Přibl.141 g