Nové Casio G-SHOCK s třícestným systémem synchronizace času

01.07.2017 - Červenec 2017 – S počátkem prázdnin se na náš trh dostává GPW 2000 - nejnovější přírustek aviatického konceptu GRAVITYMASTER z dílny Casio Computer Co., Ltd. Tato série je součástí řady nárazuvzdorných hodinek G-SHOCK. GPW-2000 je GPS Hybrid Wave Ceptor s Bluetooth a zachovává přesný čas kdekoli na světě tím, že si automaticky aktualizuje interní údaje o časových pásmech a letním čase (DST).

GPW_2000_1A-(5).jpgNový model GPW-2000 obsahuje nový třícestný modul Connected Engine od Casia, který vždy udržuje přesný čas, a to kdekoli na světě. Nový třícestný modul Connected Engine využívá první třícestný systém synchronizace času na světě*1, který přijímá, jak rádiové vlny, tak časové kalibrační signály satelitů GPS a při spárování s chytrým telefonem se zároveň připojuje k časovým serverům. Také prostřednictvím chytrého telefonu automaticky aktualizuje interní údaje hodinek o časových pásmech a letním čase, takže hodinky mají vždy aktuální čas.
*1 Založeno na průzkumu Casio z 22. března 2017.

V designu i výkonu GPW-2000 se odráží světová perspektiva aviatického konceptu G_SHOCK, včetně číselníku, jehož design má evokovat představu indikátorů v kokpitu. Získané údaje o poloze jsou dobře viditelné: zeměpisná šířka se zobrazuje v terčíku na pozici deváté hodiny a zeměpisnou délku najdete v okénku na pozici šest hodin. Hodinky mají funkci letový deník“, která po stisku tlačítka zaznamenává údaje o poloze a čase, které je možné zobrazit na mapě v chytrém telefonu.

U tohoto GRAVITYMASTERu je použita bezešroubá konstrukce tahu. Šroubky by se totiž mohly vibracemi uvolnit. Místo toho se používá stěžejka pokrytá tenkou vrstvou pryskyřice a drobné komponenty z pryskyřice s výztuží z uhlíkových vláken, které tah drží na svém místě.

Model GPW-2000 je natolik odolný, že snese i to nejdrsnější prostředí – konstrukce Triple G Resist odolává nárazu, odstředivé síle a vibraci, tah vyztužený uhlíkovými vlákny má vynikající pevnost v tahu a magnetická odolnost modelu splňuje normu ISO 764. GPW-2000 tak každým aspektem své konstrukce, prvků a designu ztělesňuje odolnost, která je identitou značky G-SHOCK.
 
Technické parametry

konstrukce Triple G Resist (odolná proti nárazu, proti odstředivé a gravitační síle a proti vibracím)
voděodolnost 20 bar
magnetická odolnost magnetická odolnost odpovídající normě ISO 764
frekvence signálu GPS 1575,42 MHz
rádiová frekvence 77,5 kHz (DCF77: Německo); 60kHz (MSF: UK); 60 kHz (WWVB: USA); 40 kHz (JJY: Fukušima, Japonsko) /60 kHz
(JJY: Kjúšú, Japonsko); 68,5 kHz (BPC: Čína)
příjem signálu GPS kalibrace času (auto,* ruční); získání informace o poloze (ruční)
*Signály GPS se přijímají automaticky, když hodinky rozpoznají, že jsou v dané oblasti k dispozici.
příjem rádiových vln automatický příjem až šestkrát denně (vyjma použití v Číně: až pětkrát denně)
parametry
komunikace
komunikační standard Bluetooth® Low Energy
dosah signálu až 2 m (může se lišit podle okolních podmínek)
světový čas standardní čas pro 27 měst (39 časových pásem*, vypínání/zapínání letního času; automatické přepínání letního času); koordinovaný světový čas; přepínání domácího/světového času; přímý přístup ke koordinovanému světovému času
*Může být aktualizován při připojení k chytrému telefonu.
stopky měrná jednotka: 1/1 sekundy; kapacita měření: 24 hodin
odpočítávač měrná jednotka: 1 sekunda; rozsah odpočítávání: 1 minuta až 24 hodin
alarm 1 nezávislý denní alarm
ostatní funkce funkce mobilního připojení (světový čas: přes 300 měst, automatické seřízení času, seřízení času jedním dotykem, letový deník, snadné nastavení hodinek), automatická korekce ruček (hodinové, minutové a vteřinové ručky), zobrazení dne a data; plně automatický kalendář, osvětlení LED (super iluminátor a dosvit), zobrazení zeměpisné šířky a délky, upozornění na nízký stav baterie
zdroj energie napájecí systém Tough SolarTM (systém solárního nabíjení)
souvislý provoz Asi 23 měsíců se zapnutou funkcí úspory energie* po plném nabití
* šetřící režim po určité době na temném místě
velikost pouzdra 66,0 × 57,2 × 18,2 mm
celková hmotnost přibližně 120 g

GPW_2000_shot-(1).jpg