Casio uvádí na trh nový chronograf EDIFICE inspirovaný automobilovým sportem

01.05.2017 - Květen 2017 - Společnost Casio Computer Co., Ltd. uvedla nový model RACE LAP CHRONOGRAPH EQB-800, nejnovější přírůstek do řady vysoce výkonných hodinek EDIFICE, které kombinují dynamický styl s nejmodernější technologií. Jako nový model, který je propojen s chytrým telefonem*, kombinuje EQB-800 špičkový výkon s vizuálním designem, který zachycuje vzrušující zážitek z automobilových závodů, a to díky vkladu týmu profesionálních závodníků.

EQB-800DB-(5).jpgNový chronograf EQB-800, s designem a výkonem inspirovaným motoristickými sporty, je dodáván s technologií Casio Connected Engine pro propojení se smartphonem. Nové hodinky se vyznačují dynamickým sportovním vzhledem a smělým tvarem pouzdra, robustními indexovými značkami a působivými vloženými číselníky, které evokují dojem přístrojové desky. Obzvláště retrográdní číselník v pozici 9 hodin má výraznou 3D ručičku, která označuje informace jako 1/20 sekundy pro stopky, párování se smartphonem a úroveň nabití baterie. Kromě toho se ručička, kdykoli se změní režim hodinek, aktivuje stejným pohybem, jako otáčkoměr automobilu při startu motoru.

Indikátor času v cíli v pozici 12 hodin umožňuje uživateli intuitivně uchopit úspěch každého kola na základě cílového času. Na základě doporučení týmu profesionálních závodníků v Japonsku má indikátor funkci, která zahájí odpočítávání 10 sekund před dosažením cílového času. Tento praktický indikátor umožňuje uživatelům předvídat, kdy se závodní auto jedoucí vysokou rychlostí vrátí do určitého místa na trati, čímž pomáhá členu posádky, aby řidiči ukázal návěstidla ve správný čas. Také umožňuje divákovi, aby zjistil, kdy se opět objeví jeho oblíbený jezdec.
EQB-800DB-1A-(4).jpg

Nahráváním zaznamenaných dat stopek do spárovaného smartphonu lze navíc časové úseky zobrazovat nejen v tisícinách sekundy, ale také graficky. Spárování s chytrým telefonem také umožňuje uživateli kontrolovat data závodu různými způsoby, které jsou s obyčejnými hodinkami nesnadné, například zvýraznění kol, v nichž byl překročen cílový čas. EQB-800 také provádí čtyřikrát denně automatické nastavení času pomocí systému přesného času Accurate Time System, který aktualizuje interní data hodinek u letního času a časové pásmo ze smartphonu. Je také vybaven funkcí světového času, která umožňuje s využitím vyhrazené aplikace nastavit požadovaná města pouhým klepnutím na jednu ze 300 možností.

Díky přesnému zobrazení času kdekoli na světě přináší EQB-800 praktické funkce a přispívá ke vzrušení z motoristických závodů, což jsou sporty, které závisí na přesném rozvrhu a přesném čase.

 

Specifikace
 
Voděodolnost 10 bar
Parametry
komunikace
komunikační
standard
Bluetooth® Low Energy
dosah signálu až 2 m (může se lišit podle okolních podmínek)
Funkce hodinek budík 1 nezávislé denní buzení
stopky měrná jednotka: 1/20 sekundy; kapacita měření: 23:59’59.99”; cílový čas / nejlepší čas kola
* Po přenesení dat do smartphonu s funkcí Mobile Link může aplikace zobrazit seznam časů v jednotkách 1/1000 sekund (až 100 záznamů v protokolu) a graf časů kol. Aplikace také umí zvýraznit záznamy, které překročily cílový čas, a doby, kdy byl dosažen nejlepší čas.
ostatní funkce funkce mobilního připojení (světový čas: přes 300 měst, seřízení času jedním dotykem, automatické seřízení času, [čtyřikrát denně], automatické přepínání na letní čas, nastavení buzení, přenos dat ze stopek, funkce vyhledání telefonu atd.); duální čas (přepínání domácího/světového času); plně automatický kalendář; zobrazení data / dne v týdnu; indikátor stavu baterie
Přesnost při normální teplotě ±15 sekund za měsíc (bez připojení k smartphonu)
Zdroj energie napájecí systém Tough Solar™ (systém solárního nabíjení)
Přibližná životnost baterie 23 měsíců (v režimu úspory energie, ve kterém se ručičky po určité době strávené ve tmě zastaví)
Velikost pouzdra 53,5 × 49,2 × 13,1 mm
Celková hmotnost cca 199 g