Casio představuje nové dámské hodinky SHEEN inspirované východem slunce

01.04.2017 - Duben 2017 – Společnost Casio Computer Co., Ltd. dnes oznámila dva nové přírůstky do řady kovových hodinek SHEEN založených na koncepci „elegantní, vkusné, zářivé“. Nové modely SHB-200ASG a SHB-200AD obsahují technologii Casio Connected Engine pro připojení k chytrému telefonu.

Casio představila řadu SHEEN, řadu kovových analogových hodinek pro ženy, které září, v roce 1999. Zatímco „záře“, která inspirovala samotný název SHEEN, zůstává významným prvkem designu, řada obsahuje celou škálu modelů vhodných pro rozmanitý způsob života dnešních žen.  Hodinky SHEEN obsahují technologie jako voděodolnost pro snadné užívání, solární pohon či rádiovou kalibraci času. V roce 2016 Casio představila dva modely, SHB-100 a SHB-200, které se dají připojit k chytrému telefonu a automaticky se nastavují na přesný místní čas, ať jsou kdekoli na světě. Oblíbily si je ženy, které při práci hodně cestují.

Inspirací pro nové modely se stal východ slunce. Designový koncept „zářivý kruh“ evokuje obraz, kdy oknem pronikají do místnosti paprsky ranního slunce. Proto má vnější okraj číselníku jiskřivou úpravu a na indexy jsou použity jemné a elegantní římské číslice. Spodní část číselníku, vyvolávající představu slunečního svitu za krásného časného rána, je ozdobena třemi krystaly SWAROVSKI® a design vteřinové ručky vyjadřuje „oslněnost“ pravým výtvorem SHEEN. Kromě toho je na pozici osmé hodiny umístěn terčík se světovým časem, který se dobře čte díky jednoduchým indexům a motivu kruhu.

Nové hodinky jsou vybaveny řadou skvělých funkcí. Nabízejí automatické nastavení času prostřednictvím speciální aplikace na chytrém telefonu jejich nositele, která se automaticky připojuje na časové servery a posílá hodinkám čtyřikrát denně informaci o přesném čase. Uživatel také může nastavit světový čas prostým poklepáním na požadované město v seznamu asi 300 měst, který aplikace zobrazuje. Nové hodinky nabízejí i jednoduchý provoz bez jakýchkoli komplikovaných prvků. Také mají funkci hledání telefonu, která způsobí, že stiskem tlačítka na hodinkách se spustí zvonění telefonu svého nositele. Při cestování po světě se hodinky umí automaticky nastavit na místní čas, stačí stisknout tlačítko.  Nová řada se skládá ze dvou modelů: velmi ženského modelu SHB-200ASG, jehož kroužek číselníku má broskvově zlatou úpravu, a modelu SHB-200AD, který má krásně čistý vzhled díky tomu, že je kompletně celý proveden ve stříbře.

model barva
SHB-200ASG-7A broskvově zlatá x stříbrná
SHB-200AD-4A stříbrná

sheen-(2).jpg

Technické parametry
 
voděodolnost 5 bar
parametry
komunikace
komunikační
standard
Bluetooth® Low Energy
dosah signálu až 2 m (může se lišit podle okolních podmínek)
funkce hodinek dvojí čas přepínání mezi místním a světovým časem
ostatní funkce funkce mobilního připojení (světový čas: přes 300 měst,
seřízení času jedním dotykem, automatické seřízení času, hledač telefonu atd.),  plně automatický kalendář, zobrazení data, upozornění na nízký stav baterie
zdroj energie napájecí systém Tough Solar (systém solárního nabíjení)
souvislý provoz Asi 22 měsíců se zapnutou funkcí úspory energie* po plném nabití
* Když se hodinky nechají ve tmě, ručky se kvůli úspoře energie zastaví.
velikost pouzdra 41,6 × 34,9 × 10,0 mm
celková hmotnost přibližně 84 g