Spojení se smartphonem a podpora nového přesného časového systému - nápadité zobrazení světového času

01.07.2016 - Nejnovější přírůstek do řady vysoce výkonných hodinek EDIFICE kombinujících dynamický design se špičkovou technologií. EQB-600D se umí připojit k smartphonu a mohou se pochlubit novým multidimenzionálním vsazeným číselníkem s motivem planety Země, představujícím další krok v evoluci světového času prostřednictvím nápaditého zobrazení.

EQB-600D-1A2_press-250.jpgSpolečnost Casio představila koncepci globální synchronizace času pro podporu vývoje analogových hodinek pro současný globální věk. V rámci globální synchronizace času vyvinula společnost Casio hodinky G-SHOCK a OCEANUS s technologií GPS Hybrid Wave Ceptor, která přijímá signály časové kalibrace z GPS satelitu i rádiových vln, a hodinky EDIFICE podporující spojení se smartphonem pro nastavení času přibližně 300 měst po celém světě. Tyto hodinky získávají uznání jako pokročilé systémy měření času poskytující přesný čas kdekoli na světě.

EQB-600D se vyznačují 3D číselníkem se zeměkoulí, kopulovitým multidimenzionálním vsazeným číselníkem s motivem planety Země zobrazujícím světový čas nápaditým a esteticky příjemným způsobem. Motiv planety Země s jemnými detaily je realizován prostřednictvím vyspělých technik odlévání společnosti Yamagata Casio Co., Ltd., výrobní základny Casio v Japonsku. Povrch s polarizovaným povlakem zajišťuje změnu barvy pod různými pozorovacími úhly, což dále zvyšuje eleganci těchto hodinek.

3D číselník se zeměkoulí funguje ve spojení se světovým časem zobrazeným na vsazeném číselníku v poloze 8 hodin, a pozvolna se otáčí jednou z 24 hodin, stejně jako planeta Země. Ručička zakřiveného vsazeného číselníku indikuje časové pásmo pro světový čas města. Když je ručička vsazeného číselníku v horní polovině 3D číselníku se zeměkoulí, jde o noční čas (mezi 18:00 a 6:00) v daném časovém pásmu, a když je v dolní polovině, jde o denní čas (mezi 6:00 až 18:00) v daném časovém pásmu. To umožňuje kromě indikace času i vizuální indikaci denního a nočního času.

Společnost Casio vyvinula přesný časový systém, který dále rozšiřuje funkce nastavení času při spojení se smartphonem. Tento systém je začleněn do aplikace pro smartphony CASIO Watch+, která umožňuje připojení k EQB-600D. Tento systém se připojuje k časovým serverům na internetu, které poskytují časové údaje a přiřazují je k vlastní mapové databázi za účelem získání přesného času získáním údajů o časovém pásmu pro aktuální polohu a údajů o letním čase.

Hodinky EDIFICE EQB-600D ukazují přesný čas s inovativními funkcemi evokujícími nepřetržitý tok času po celém světě.

EQB-600D-1A2_theme-740.jpg


 Technické údaje

Odolnost vůči vodě 10 barů
Specifikace komunikace Komunikační norma Bluetooth®Smart
Dosah signálu Až 2 m (může se lišit v závislosti na okolních podmínkách)
Funkce hodinek Duální čas Přepínání času domovského města
Další funkce Funkce spojení s mobilem (světový čas: více než 300 měst, automatické nastavení času, nastavení času jedním dotykem, vyhledávač telefonu); plně automatický kalendář; zobrazení dne a data; výstraha při vybité baterii
Přesnost při normální teplotě ±15 sekund za měsíc
*Když nebyly nikdy připojeny k smartphonu
Zdroj energie Systém napájení Tough Solar (systém solárního nabíjení)
Nepřetržitý provoz Přibližně 19 měsíců se zapnutou úspornou funkcí* po plném nabití.
*Pokud jsou hodinky ponechány ve tmě, ručičky se z důvodu úspory energie zastaví
Rozměry pouzdra 51,9 × 47,3 × 13,3 mm
Celková hmotnost Přibl. 170 g